List ks. Proboszcza do Parafian

Drodzy Parafianie

 
W niedalekiej przyszłości przeżywać będziemy 25. rocznicę powstania naszej parafii. Dla wielu z Was 29 czerwca 1992 r. jest datą, która ma niemałe znaczenie. Przecież część z Was budowała tę świątynię, bez której nie mogłaby zaistnieć parafia.

Dla tych z Państwa, którzy należą do naszej rodziny parafialnej od niedawna, dzień jej utworzenia ma być może drugorzędne znaczenie. Fakt, iż w tym roku będziemy obchodzić jubileusz, powinien jednak nas wszystkich, którzy w tej chwili budujemy wspólnotę na Piaskach Nowych, napełniać radością. Dlatego o tej rocznicy chcemy przypominać na różne sposoby.

Już 27 maja, na miesiąc przed wspomnianym jubileuszem, wszyscy będziemy mogli spotkać się pikniku rodzinnym, który został zorganizowany przez naszą parafię, Klub „Piaskownica” (filia Domu Kultury w Podgórzu) oraz Szkołę Podstawową nr 27.
U podstaw takiej formuły organizacyjnej było to, aby wszyscy mieszkańcy naszego osiedla poczuli się jednością. Festyn pod hasłem „Jesteśmy rodziną” ma więc być czasem radości, dobrej rozrywki, bycia razem i okazją do wielopokoleniowych spotkań. Dlatego w programie znalazły się atrakcje dla każdego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Chcemy też, by piknik pomógł nam otworzyć serca na potrzeby drugiego człowieka i uczył wrażliwości. Dlatego w jego trakcie odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację ciężko chorego 11-letniego Wojtka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 27. Co więcej, pomagając mu, poprzez kupno losu za symboliczną kwotę, będzie można wziąć udział w losowaniu cennych nagród – m.in. dwóch pakietów rodzinnych (czterogodzinnych) do Term Bukovina oraz trzech pakietów rodzinnych do Parku Wodnego w Krakowie. Główną nagrodą będzie natomiast voucher o wartości 1000 zł brutto, upoważniający do zniżki na dowolną pielgrzymkę współorganizowaną przez Parafię Rzymsko-Katolicką M.B. Różańcowej w Krakowie. Voucher może być wykorzystany do końca 2018 roku. 

Losowanie odbędzie się tuż po zakończeniu koncertu Moniki Kuszyńskiej, gwiazdy wieczoru. Jej godzinny występ poprzedzi koncert chrześcijańskiego zespołu „Matula”. Wcześniej wystąpią też inne zespoły, a w planie dnia nie zabraknie również ciekawych pokazów i warsztatów.

Szczegółowy program pikniku, który od godz. 9 do 21 odbędzie się na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 27, można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej www.parafiapiaskinowe.pl i na parafialnym Facebooku.

 

Serdecznie zapraszam,

Ks. proboszcz Ireneusz Okarmus