Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017

1.    Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła czas wielkanocny. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2.    W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła biskupa.

3.    Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 19 (kl. schodowa nr 1) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 17 klatka schodowa nr 4.

4.    Już dziś zapraszamy na IV koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tym razem hasłem będą słowa: „Pan mój i Bóg mój”. Chcemy muzyką i śpiewem wyznać Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Eucharystii, że Go kochamy i uznajemy za Boga i Pana naszego życia. Koncert uwielbienia będzie w Boże Ciało (15 czerwca) od 19.30 do 21.30. Tego dnia nie będzie Mszy o 19.30.

5.    Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Skorzęcina k/Gniezna w terminie od 2 do 8 lipca. W programie zaplanowano wycieczki do Lichenia, Inowrocławia, Torunia, Częstochowy, zwiedzanie bazy lotnictwa wojskowego w Powidzu oraz pobyt nad jeziorem. Szczegółowe informacje na kartach wycieczki, które można pobierać w zakrystii.

6.    Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy w zakrystii.

7.    Od dziś rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe – dorośli 60 zł a dzieci i młodzież do 16 roku życia 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach św., a w ciągu tygodnia również w kancelarii w godzinach jej otwarcia. 

8.    Dziś po Mszach świętych Fundacja Agape przeprowadzi przed kościołem zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.

9.    Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.