Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kończy w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w środę – błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); w sobotę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 3. We wtorek, 13 czerwca kolejne Nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św., po niej Różaniec i procesja fatimska.
 4. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, ale z jednym wyjątkiem. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30. O tej godzinie rozpocznie się w kościele koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tym razem hasłem koncertu będą słowa: „Pan mój i Bóg mój”. Chcemy muzyką i śpiewem wyznać Jezusowi Chrystusowi, obecnemu w Eucharystii, że Go kochamy i uznajemy za Boga i Pana naszego życia. Koncert uwielbienia zakończy się około godziny 30.
 5. W Boże Ciało wyjdziemy z Panem Jezusem obecnym w Sakramencie Eucharystii na ulice naszej parafii. Ołtarze będą umiejscowione w tych samych miejscach, jak co roku. Procesja wyruszy zaraz po zakończeniu Mszy św. o godzinie 13.00. Niech będzie ona wyrazem naszej miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, obecnego nieustannie pośród nas. Niech będzie świadectwem naszej wiary, pociągającym do Chrystusa także tych parafian, którzy na razie są duchowo oziębli.
 6. W dni powszednie oktawy Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła będzie zaraz po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, także osoby dorosłe i młodzież do niesienia feretronów.
 7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 17 (kl. schodowa nr 4) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 19 klatka schodowa nr 2.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Od 2 do 8 lipca nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci do Skorzęcina k/Gniezna, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. W programie: wycieczki do Lichenia, Inowrocławia, Torunia, Częstochowy, zwiedzanie bazy lotnictwa wojskowego w Powidzu oraz pobyt nad jeziorem. Szczegółowe informacje na kartach wycieczki, które można pobierać w zakrystii.
 10. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Dzisiaj przed kościołem wręczymy Wam bilety do Częstochowy z kodem QR i niezbędnymi informacjami dla pielgrzyma. Zapisujemy się w zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe. Dorośli 60 zł a dzieci i młodzież do 16 roku życia 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe.
 11. Informujemy, że w przyszłą niedzielę gościć będziemy duszpasterza z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, który przez cały dzień będzie głosił kazania. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona w całości na potrzeby Sanktuarium Świętego Papieża Polaka.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.