11. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2017 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – święto narodzenie św. Jana Chrzciciela.
 2. Jutro (19 czerwca), podczas Mszy św. o godz. 18.00, z rąk biskupa Damiana Muskusa, 44 młodych ludzi z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby otwarli się na działanie Ducha Świętego, który przez ten sakrament chce ich napełnić swymi darami. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej Eucharystii.
 3. W dni powszednie oktawy Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła będzie zaraz po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00, zaś dzisiaj rozpocznie się o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, także osoby dorosłe i młodzież do niesienia feretronów.
 4. Z okazji Dnia Ojca, w piątek (23 czerwca) o godzinie 18.00, będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji żyjących i zmarłych ojców. Zachęcamy dzieci, także te dorosłe, aby pamiętały o swoim ojcu i zamówiły za niego na ten dzień Mszę św. Zamawiamy Mszę wpisując swojego ojca na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. z tej okazji dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27 będzie odprawiona w piątek, 23 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy na nią także rodziców i nauczycieli.
 6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 19 (kl. schodowa nr 2) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 19 klatka schodowa nr 3.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe – dorośli 60 zł, zaś dzieci i młodzież do 16 roku życia – 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach św., a w ciągu tygodnia również w kancelarii w godzinach jej otwarcia.
 9. Jak już informowaliśmy, składka zbierana na wszystkich Mszach w dniu dzisiejszym będzie przeznaczona w całości na potrzeby Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie.
 10. We wtorek (27 czerwca) o 19.15 będzie odprawiona Msza św. dla Grupy modlitewnej oraz dla Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy choć raz uczestniczyli w tych spotkaniach w kończącym się roku formacyjnym.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.