14. niedziela zwykła – 9 lipca 2017

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;  w sobotę – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  2. W czwartek (13 lipca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. z kazaniem, a po niej będzie Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Podedworze 4 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 6.
  4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe – dorośli 60 zł, zaś dzieci i młodzież do 16 roku życia – 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach św., a w ciągu tygodnia również w kancelarii w godzinach jej otwarcia. 
  5. W związku z 25 – leciem erygowania naszej parafii, chcemy na przyjazd arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który będzie u nas 8 października, przygotować plenerową wystawę archiwalnych zdjęć (powiększone do formatu 70 na 100 cm), która będzie opowiadać o historii naszej parafii.  Dlatego zwracamy się z prośbą do was, drodzy parafianie, o wypożyczenie waszych prywatnych zdjęć, dotyczących wydarzeń związanych z naszą parafią, szczególnie tych z jej początków. Zdjęcia będą zeskanowane i oddane właścicielom. Można je składać do 1 sierpnia w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Zdjęcia proszę podpisać, aby wiadomo było, kiedy zostało zrobione, co przedstawia i do kogo należy.
  6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Stalica (l.77), Helena Witowska (l. 85), Andrzej Mucha (l.73).
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.