16. NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lipca 2017 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, we wtorek – Święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, w środę – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, wsobotę – Wspomnienie św. Marty.
  2. We wtorek w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów na parkingu przy kościele.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Podedworze 8 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 10.
  4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Osoby, które chcą dołączyć do pielgrzymki zaledwie na kilka dni lub chcą iść w pielgrzymce tylko w ciągu dnia a na noc wracać do Krakowa, również muszą się zapisać, ponieważ organizator jest zobowiązany do ubezpieczenie wszystkich pielgrzymów.  Zapisujemy się w zakrystii po Mszach św., a w ciągu tygodnia również w kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  5. Raz jeszcze informujemy, że w związku z 25-leciem erygowania naszej parafii, chcemy przygotować plenerową wystawę archiwalnych zdjęć, która będzie opowiadać o historii naszej parafii. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z prośbą do o wypożyczenie waszych prywatnych zdjęć, dotyczących wydarzeń związanych z historią naszej wspólnoty, a szczególnie tych z jej początków. Zdjęcia będą zeskanowane i oddane właścicielom. Można je składać do 1 sierpnia w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Proszę je podpisać, aby wiadomo było, kiedy zostały zrobione, co przedstawiają i do kogo należą.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Halina Sroka, lat 68. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.