Parafialna pielgrzymka w 100. rocznicę objawień fatimskich

6 czerwca wtorek. Już od samego rana było widać, że plany na ten dzień trochę pomiesza nam pogoda – zrobiło się zimno i mocno padało, dlatego po śniadaniu i Mszy św. odprawionej podobnie jak i poprzedniego wieczora w kaplicy Gabriela Archanioła, poszliśmy zwiedzać teren sanktuarium i Lourdes. Najpierw odwiedziliśmy bazyliki: górną, różańcową i Piusa X, a potem wyruszyliśmy szlakiem św. Bernardety: zobaczyliśmy jej dom rodzinny, w którym obecnie znajduje się muzeum, kościół parafialny, kryptę proboszcza, któremu Bernardeta opowiedziała o swoich widzeniach oraz więzienie. W między czasie spotkaliśmy pracującego w Lourdes polskiego franciszkanina, który zaprosił nas na film o św. Maksymilianie Kolbego. Popołudniu, gdy w końcu wyszło słońce, udało się wyruszyć na wzgórze, by tam odprawić Drogę Krzyżową, po której wróciliśmy jeszcze na teren sanktuarium, gdzie był czas na pamiątkowe zdjęcia i indywidualną modlitwę w Grocie Masabielskiej. Wieczorem można było natomiast raz jeszcze iść na procesję różańcową.