Parafialna pielgrzymka w 100. rocznicę objawień fatimskich

11 czerwca, niedziela. Tym razem Mszę św.  kaplicy objawień mieliśmy o godz. 6.30, a po śniadaniu pojechaliśmy zobaczyć trzy piękne miejscowości. Pierwsza była Batalha słynąca z tego, że znajdują się tam piękny Klasztor Santa Maria da Vitoria (to arcydzieło portugalskiego gotyku, pełne wspaniałych witrażami) oraz tzw. kościół niedokończony, w którym dachem jest… niebo). Następnie pojechaliśmy do Nazare, czyli starego, nadmorskiego miasteczka nad brzegiem Oceanu Spokojnego, który tego dnia spokojny zdecydowanie nie był. W Nazare zobaczyliśmy m.in. kościół z czczoną tam cudowną figurą Maryi. Na koniec dnia została Alcobaca, czyli miejscowość, w której wszyscy turyści zwiedzają wielkie opactwo cystersów, czyli wpisany na listę UNESCO klasztor, w którym znajdują się gotyckie grobowce króla Pedro I i Ines de Castro, bohaterów najsłynniejszej historii miłosnej Portugalii). Po powrocie do hotelu i kolacji i tego wieczora poszliśmy procesję różańcową.