19. niedziela zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

1.   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana, kapłana i męczennika; we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej.

2.   Dziś kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 17.30 odprawimy Różaniec Fatimski, zaś procesja wokół kościoła będzie na zakończenie Mszy o 18.00.

3.   We wtorek święto obowiązujące. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

4.   W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 49.

5.   Jak już informowaliśmy, decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego, ks. Grzegorz z dniem 26 sierpnia kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. Z tej okazji chce on odprawić w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 Mszę dziękczynną za dwuletni pobyt wśród nas. Będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności ks. Grzegorzowi za jego duszpasterską działalność w naszej wspólnocie.

6.   W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Tadeusz Stanisław Petho (l.56). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

7.   Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.