23. niedziela zwykła – 10 września 2017 r

1.   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek– święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w sobotę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa.

2.   Dziś gościmy ks. Jerzego Zubera, proboszcza parafii w Balicach, która buduje kościół. Decyzją metropolity krakowskiego, nasz dekanat – czyli także nasza parafia – wspomaga wiernych z Balic w dziele wznoszenia świątyni. Dlatego raz do roku składka z wszystkich Mszy niedzielnych jest przeznaczona na ten cel. Niech Bóg miłosierny udzieli obfitych łask wszystkim ofiarodawcom.

3.   W poniedziałek (11 września) o godz. 17.00 w kościele będzie pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej

4.   W środę  (13 września) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. z kazaniem, a po niej będzie Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.

5.   Do 30  września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas drugich i trzecich oraz uczniowie i uczennice z kl. VII zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.

6.   Zebranie Rady Parafialnej będzie w niedzielę 24 września o godzinie 16.30 w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.

7.   Chór parafialny „Kanon” zaprasza mężczyzn i kobiety, w każdym wieku, którzy chcą śpiewem wielbić Boga. Próby chóru odbywają się w każdą środę od 19.30 do 21.00 w sali domu parafialnego.

8.   Przypominamy, że w każdy czwartek od 16.00 do 18.30 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych.

9.  Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 43 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy parafian z bloku Łużycka 51, klatka schodowa A i B.

10.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.