24. niedziela zwykła – 17 września 2017 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki,  zakonnika, jednego z patronów Polski; w środę – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek – wspomnienie św. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy; w sobotę – wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny, zakonnika.
  2. W poniedziałki o godz. 17.00 w kościele będą spotkania dla kandydatów na ministrantów. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
  3. Wznawiamy po wakacyjnej przerwie działalność kina parafialnego. W najbliższą sobotę o 19.00 wyświetlony będzie film fabularny o św. Charbelu, za którego wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga łaski uzdrowienia i wyjścia z beznadziejnej sytuacji życiowej. Zapraszamy. Wstęp wolny.
  4. Za tydzień gościć będziemy autorkę książki „Zwiastunowi z gór”, w której wspomina ona spotkania z Janem Pawłem II podczas rekolekcji oazowych, które odbyły się w Rzymie na początku pontyfikatu Papieża Polaka. Pisarka chce podzielić się z nami świadectwem wiary.
  5. Do 30  września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas drugich i trzecich oraz uczniowie i uczennice z kl. VII zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  6. Zebranie Rady Parafialnej będzie w następną niedzielę (24 września) o godzinie 16.30 w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
  7. Chór parafialny „Kanon” zaprasza mężczyzn i kobiety, w każdym wieku, którzy chcą śpiewem wielbić Boga. Próby chóru odbywają się w każdą środę od 19.30 do 21.00 w sali domu parafialnego.
  8. Przypominamy, że w każdy czwartek od 16.00 do 19.00 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych.
  9. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 51, klatka schodowa A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy parafian z bloku Łużycka 51, klatka schodowa C i D.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.