8 października 2017 – ODPUST PARAFIALNY

1.    Nasza rodzina parafialna przeżywa dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpuszczenia kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się on każdego dnia.
2.    Dzisiaj przeżywamy w Polsce XVII Dzień Papieski. Oprócz imprez religijnych i kulturalnych, organizowanych w całym kraju, przy kościołach zbierane są pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać ofiary.
3.    W piątek (13 października) ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
4.    Zapraszamy na kolejny film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Najbliższy seans będzie sobotę (14 października) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
5.    Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 24 października o godz. 19.00.
6.    Dziękujemy różom Żywego Różańca za ofiarę pieniężną (1000 zł) złożoną na cele duszpasterskie naszej parafii.
7.    Dziękujemy osobom z Domowego Kościoła oraz z bloku Łużycka 51 kl. G i H za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. A i B.
8.    Podobnie jak w ubiegłym roku, w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15, zaś dla dorosłych zaraz po Mszy o godz. 18.00. W niedziele października Różaniec będzie odprawiany o 17.30.
9.    Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.