28 niedziela zwykła – 15 października 2017

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
2. Dziś po Mszach świętych będzie można nabyć pamiątkową publikację książkową, w której znajdują się wszystkie zdjęcia, jakie znalazły się na wystawie fotografii z okazji 25-lecia parafii. Książkę można nabyć za dowolną ofiarę pieniężną.
3. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym odpust parafialny wymiarze liturgicznym miał piękną i uroczystą oprawę. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania poczęstunku w namiotach przy budynku parafialnym dla wszystkich uczestników Mszy św. Odpustowej. Dzięki temu mogliśmy doświadczyć wspólnoty wiernych świeckich i kapłanów, a nade wszystko spotkać się i porozmawiać z ks. arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.
4. W sobotę 21 października Młodzież zaprasza na wydarzenie pod hasłem: „Parafia – moje miejsce” . W godzinach od 10 do 16 odbywać się będą liczne atrakcje: konkurencje sportowe, loteria, warsztaty robotów, zajęcia artystyczne i wiele innych. Zapraszamy Parafian w każdym wieku. Szczegółowy plan w gablocie i na stronie internetowej.
5. Najbliższy seans filmowy będzie sobotę (21 października) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
6. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 24 października o godz. 19.00.
7. Dziękujemy różom Żywego Różańca za ofiarę pieniężną (1000 zł) złożoną na cele duszpasterskie naszej parafii.
8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. C i D.
9. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe dla dzieci są odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15, zaś dla dorosłych zaraz po Mszy o godz. 18.00. W niedziele października Różaniec będzie odprawiany o 17.30.
10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.