31. niedziela zwykła – 5 listopada 2017 r.

1.  Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W czwartek – rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej; w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
2.  Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 7 listopada o godz. 19.00.
3.  W piątek o 17.00 próba śpiewu scholki dziecięcej. Zapraszamy także te dzieci, które chcą do niej należeć i śpiewem na Mszy wielbić Pana Boga.
4.  W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Stowarzyszenie Mayday oraz Harcerze 13. Szczepu „Swarożyca” zapraszają do auli św. Jana Pawła II na „Wieczór pieśni patriotycznych”.
5.  W odpowiedzi na sugestię ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – wyrażoną w liście pasterskim, który był dziś odczytany – w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Zebrane środki zostaną przeznczone na pomoc charytatywną dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii oraz na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej
6.  W przyszłą niedzielę będzie można złożyć podpis popierający projekt ustawy, która ma na celu zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Aby wsparcie tego projektu było ważne trzeba znać swój numer PESEL. Warto przypomnieć, że w czerwcu bieżącego roku Konferencja Episkopatu Polski wydala komunikat, w którym czytamy m.in.: „Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „#ZatrzymajAborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów”.
7.  Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 kl. G i H za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 57 kl. A i B.
8.  Już dziś informujemy, że w niedzielę 19 listopada o godzinie 16.00 obędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
9.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.