32. niedziela zwykła 12 listopada 2017 r.

1.  Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników; w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

2. W odpowiedzi na sugestię ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – wyrażoną w liście pasterskim, który był odczytany w ostatnią niedzielę – dziś, po każdej Mszy św., będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Zebrane środki zostaną przeznczone na pomoc charytatywną dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii oraz na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

3. Stowarzyszenie Mayday  zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom potrzebującym w  naszej parafii. Stowarzyszenie obejmuje stałą pomocą prawie 300 osób. O skali pomocy niech świadczy to, że w minionym roku wydano ponad 45 ton żywności. Dlatego najbardziej potrzebni są wolontariusze. Biuro Stowarzyszenia czynne jest w poniedziałki i czwartki od 16.30 do 18.30 w domu parafialnym.

4.  Dzisiaj można złożyć podpis popierający projekt ustawy, która ma na celu zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Aby wsparcie tego projektu było ważne trzeba znać swój numer PESEL. Warto przypomnieć, że w czerwcu bieżącego roku Konferencja Episkopatu Polski wydala komunikat, w którym czytamy m.in.: „Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „#ZatrzymajAborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów”.

5. Spotkanie rodziców młodzieży gimnazjalnej z klas II odbędzie się najbliższą środę (15 listopada) o godzinie 20.00 w domu parafialnym w auli św. Jana Pawła II.

6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 57 kl. a  i b za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 57 kl. c i d.

7. Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 21 listopada o godz. 19.00.

8. W następną niedzielę 19 listopada o godzinie 16.00 obędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

9.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.