33. niedziela zwykła – 19 listopada 2017 r.

 

1.  Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana; we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego Towarzyszy.

2. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Niech to będzie dla każdego z nas okazja do rachunku sumienia z tego, w jakim stopniu w minionym roku wypełniliśmy zobowiązania płynące z tego Aktu.

3. Dzisiaj o godzinie 16.00 obędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy niej należą.

4. Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 21 listopada o godz. 19.00.

5.  Spotkanie rodziców dzieci z klas III – które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej – odbędzie się najbliższy czwartek (23 listopada) o godzinie 20.00 w domu parafialnym w auli św. Jana Pawła II.

6.  W sobotę 25 listopada o 19.00 kolejny seans filmowy. Wstęp wolny.

7.  Za tydzień po Mszach św. odbędzie się kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie w ramach terapii zajęciowej. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na pomoc dla tej placówki, która jest miejscem terapii osób niepełnosprawnych i chorujących psychicznie.

8.  Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 57 kl. c  i d za  sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 63 kl. a i b.

9.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.