I niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W CZWARTEK – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;  W PIĄTEK – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, Rorat nie odprawia się w niedziele Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00.

3. Dziś na wszystkich Mszach święcimy opłatki. Będzie je można nabyć od dziś we wszystkie niedziele Adwentu. Niechaj będą one znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Jednocześnie informujemy, że nikt ze służby liturgicznej naszej parafii nie roznosi opłatków.

4. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 63 kl. c i d za  sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 63 kl. e i f.

5. Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 12 grudnia o godz.19.00.

6.  Przez cały Adwent trwać będą zapisy na zimowisko dla dzieci, które odbędzie się w terminie od 9 do 14 lutego w Maniowach. Więcej informacji u ks. Pawła.

7. W ostatnich dniach z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Zygmunt Falski, Krystyna Winczewska, Józef Romanowski, Wiesław Iwański. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie

8.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.