Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W CZWARTEK– święto św. Andrzeja, apostoła.

2. Dzisiaj na każdej Mszy odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Niech to będzie dla każdego z nas okazja do rachunku sumienia z tego, w jakim stopniu w minionym roku wypełniliśmy zobowiązania płynące z tego Aktu.

3.  Dzisiaj na palcu przed kościołem odbędzie się kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie w ramach terapii zajęciowej. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na pomoc dla tej placówki, która jest miejscem terapii osób niepełnosprawnych i chorujących psychicznie.

4.  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek (1 grudnia) kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic, którzy przygotowują się do  przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5.  W sobotę (2 grudnia )wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 8.45 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tego dnia po Mszy o godz. 18.00 odprawimy Różaniec wynagradzający Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.

6.  Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 63 kl. a i b za  sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 63 kl. c i d.

7.  Wspólnota akademicka Mateusz 25 zaprasza młodzież pracującą i studiującą na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00.

8.  Od przyszłej niedzieli przez cały adwent trwać będą zapisy na zimowisko dla dzieci, które odbędzie się w terminie od 9 do 14 lutego w Maniowach. Więcej informacji u ks. Pawła.

9.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.