Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
2. Dzisiaj o godzinie 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory na zakończenie roku. O 18.00 będzie odprawiona dziękczynna Msza św. koncelebrowana z kazaniem podsumowującym rok duszpasterski w naszej parafii. Nie będzie Mszy o godz. 19.30.
3. Jutro (1 stycznia) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – święto obowiązujące. Porządek Mszy św. taki sam jak w każdą niedzielę.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Z uwagi na to, że najbliższa sobota jest dniem świątecznym, kapłani będą odwiedzać chorych w piątek od 15.00. Proszę zapisywać chorych na listę, która jest w zakrystii.
5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązujące. Porządek Mszy św. taki sam jak w każdą niedzielę. Tego dnia przed każdą Mszą młodzież z Ruchu Światło-Życie sprzedawać będzie przy wejściu do kościoła kadzidło i kredę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zimowy wyjazd na rekolekcje.
6. Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 2 stycznia o 19.00.
7. Opłatek dla wszystkich grup działających w naszej parafii będzie w sobotę 6 stycznia o 15.30.
8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 65 kl. E i F za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 67 kl. A i B.
9. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kilka dni wcześniej powiadamiają o tym ministranci, rozdając kartki kolędowe. Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy: z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę święconą można zabierać z zakrystii.
10. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej życzymy na nadchodzący rok: Niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze i niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem.