Ogłoszenia Duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą – 14 stycznia 2018 r.

  1. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata; w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  2. W sobotę 20 stycznia zapraszamy na kolejny seans filmowy. Początek o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 67 kl. C i D za  sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 69 kl. A i B.
  4. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kilka dni wcześniej powiadamiają o tym ministranci, rozdając kartki kolędowe. Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy: z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę święconą można zabierać z zakrystii.
  5. Informujemy, że nasza parafia jest współorganizatorem pielgrzymek zagranicznych i krajowych. Jednakże, aby mogły one być zrealizowane rezerwacje hotelowe muszą być dokonane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się już teraz w zakrystii, gdzie też można otrzymać szczegółowe informacje o cenach pielgrzymek. Zapraszamy do wzięcia udziału w następujących pielgrzymkach: a. do sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, do Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki, Kętrzyna (24 do 26 maja), b. wyjazd do Kazimierza Dolnego i Sandomierza (od 27 do 29 lipca); c. pielgrzymka szlakami Sanktuariów alpejskich (od 24 do 31 sierpnia); d. pielgrzymka do Ziemi Świętej: (od 09 do 16 października). Szczegółowe informacje i zapisy m.in. w zakrystii.
  6. Wszystkim, należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.