Ogłoszenia Duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

  1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 14 kl. 2 za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 14 A
  3. W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w naszej parafii, podobnie jak w roku ubiegłym, tzw. „Doba dla Pana”, która trwać będzie od godziny 19.00 w piątek (9 marca) do 17.00 w sobotę (10 marca). Jest to inicjatywa Papieża Franciszka, który pragnie, aby był w Wielkim Poście szczególny czas łaski – cała doba poświęcona naszemu Panu i Zbawicielowi, który wyzwala nas z grzechów. Dlatego w wybranych kościołach naszej diecezji – w łączności ze Stolicą Apostolską – przez całą dobę będzie trwała spowiedź. W Krakowie na tę celebrację sakramentu pojednania zostały wybrane 4 kościoły. Jednym z nich jest nasza świątynia, w której przez 24 godziny będzie można przystąpić do spowiedzi. W czasie tej niezwykłej doby, będą odprawiane dodatkowe Msze św. a także będą modlitwy i medytacje związane z tymi fragmentami Ewangelii, które mówią o Bożym miłosierdziu. Wszystko rozpocznie się nabożeństwem pokutnym w piątek o 19.00, któremu będzie przewodniczył ks. biskup.

        Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą religijną.

  1. W tym roku po raz drugi w archidiecezji krakowskiej wierni modlą się w czasie Wielkiego Postu w kościołach stacyjnych. Jest to nawiązanie do rzymskiej tradycji duchowych przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W okresie Wielkiego Postu, poza niedzielami, wierni zaproszeni są do udziału we Mszy św. wieczornej, każdego dnia w innym kościele Krakowa. Liturgii przewodniczy ks. abp. Marek Jędraszewski lub jeden z biskupów pomocniczych czy seniorów archidiecezji krakowskiej. Jako świątynie stacyjne zostały wybrane w Krakowie kościoły o długiej historii, jak katedra na Wawelu, kościół św. Krzyża czy Najświętszego Salwatora, ale również kościoły nowe. Wśród nich znalazł się także nasz kościół. To właśnie z okazji „liturgii kościołów stacyjnych” w piątek 16 marca przyjedzie do nas kard. Stanisław Dziwisz, który odprawi Mszę św. o 19.30. W związku z tym informujemy, że tego dnia nie będzie Mszy o 18.00. Intencje zamówione na ten dzień na godzinę 18.00 zostaną odprawione o 19.30.

  1. W sobotę o 19.00 druga część filmu fabularnego o Papieżu Piusie XII. Wstęp wolny.
  2. Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 13 marca o 19.00.
  3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa w codzienności życia. Wszystkim należącym do naszej parafialnej rodziny, a także gościom, życzymy, aby czas Wielkiego Postu był okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości