Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany w Kościele w Polsce jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można uroczyście złożyć przyrzeczenie przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającej na dobrowolnym zobowiązaniu się do codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w obronie Bogu wiadomego dziecka poczętego, któremu grozi zabicie. Deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji można zabrać z zakrystii.
  3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające w naszej parafii ma zebranie w czwartek (12 kwietnia) o godzinie 19.00.
  4. W tym roku po raz pierwszy chcemy wprowadzić w naszej parafii nabożeństwo Drogi Światła, które jest analogiczne do Drogi Krzyżowej. Różnica polega na tym, że w nabożeństwie Drogi Światła jest XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego, w których rozważa się wydarzenia od zmartwychwstania Pana Jezusa do Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. To nabożeństwo pozwala jeszcze głębiej doświadczać prawdy, że Jezus zmartwychwstał, żyje wśród nas, i ma On być kimś żywym w naszym życiu. Pierwsze nabożeństwo odprawimy w najbliższą sobotę o 19.00. Będzie ono prowadzone z wykorzystaniem technik multimedialnych.
  5. W najbliższą niedzielę (15 kwietnia), Hospicjum Maryi Królowej Apostołów, które obejmuje chorych również z terenu parafii Matki Bożej Różańcowej będzie przed naszą świątynią zbierać pieniądze na dalsze prowadzenie tego dzieła.
  6. We wtorek (17 kwietnia) o 19.00 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 22 za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu do sprzątania naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 24.
  8. Informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów alpejskich, która odbędzie się w terminie od 24 do 31 sierpnia oraz na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która planowana jest w terminie od 9 do 16 października.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.