3. Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018

1. Dziś wolontariusze z Hospicjum Maryi Królowej Apostołów, które obejmuje chorych również z terenu parafii Matki Bożej Różańcowej, będą przed naszą świątynią zbierać pieniądze na dalsze prowadzenie tego dzieła.
2. We wtorek (17 kwietnia) o 19.00 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
3. W sobotę o 19.00 kolejne nabożeństwo Drogi Światła, które jest analogiczne do Drogi Krzyżowej. Różnica polega na tym, że w nabożeństwie Drogi Światła jest XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego, w których rozważa się wydarzenia od zmartwychwstania Pana Jezusa do Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. To nabożeństwo pozwala jeszcze głębiej doświadczać prawdy, że Jezus zmartwychwstał, żyje wśród nas, i ma On być kimś żywym w naszym życiu.
4. Zapraszamy na program słowno-muzyczny pt. „Przestrzeń słowa w twórczości Jana Pawła II i Czesława Miłosza”, który odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 19.00, w auli Jana Pawła II w domu parafialnym, w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego (PSALM). Na program złożą się fragmenty poezji Jana Pawła II i Czesława Miłosza recytowane w nastrojowej oprawie muzycznej. Zabrzmią m.in. takie dzieła Jana Pawła II jak: „Pieśń o Bogu ukrytym”, „Pieśń o blasku wody”, „Tryptyk rzymski”, zaś z twórczości poetyckiej noblisty autorzy wybrali takie utwory jak: „Wiara”, „Nadzieja”, „Miłość” oraz „Gdzie wschodzi słońce i kędy zapada”. Teksty recytuje prof. Monika Rasiewicz, aktorka i reżyser scen krakowskich. Warstwę muzyczną opracował i wykonuje na violi da gamba teolog i muzyk dr Marek Skrukwa
5. Msze święte w intencji wszystkich, którzy uczestniczyli w pieszej pielgrzymce parafialnej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dniu 7 kwietnia oraz ich rodzin będą odprawione w niedzielę 22 kwietnia o godz. 10.00 oraz w niedzielę 29 kwietnia o godz. 10.00.
6. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 24 za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu do sprzątania prosimy mieszkańców bloku Bochenka 25 kl. 1 i 2.
7. Informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc na bardzo atrakcyjną pielgrzymkę szlakiem sanktuariów alpejskich, która odbędzie się w terminie od 24 do 31 sierpnia. Więcej informacji w zakrystii, gdzie można otrzymać szczegółowy program pielgrzymki. Zgłoszenia tylko do końca kwietnia.
8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.