5. Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski; w piątek – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa; w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
2. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, połączone z procesją wokół kościoła, będzie w poniedziałek 30 kwietnia po Mszy św. o 18.00. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
3. W czwartek – w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.
4. W piątek (4 maja) wypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. Msza św. dla dzieci będzie odprawiona o 16.30, natomiast o 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
5. W sobotę (5 maja), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą odwiedzać chorych. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii. Wyjątkowo, z racji pierwszej spowiedzi dla dzieci klas III, kapłani będą odwiedzać chorych od godziny 11.30, a nie jak zwykle bywało od 9.00.
6. W najbliższą niedzielę na Mszy o 9.30 i 11.30 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o łaskę wytrwania w miłości do Jezusa i mocną wiarę. Spowiedź dzieci, które w najbliższą niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii będzie w sobotę 5 maja od 9.00 do 11.00.
7. Informujemy, że w niedzielę 6 maja, ze względu na Pierwszą Komunię, zostaje zmieniony porządek Mszy. Będą one odprawione o 7.00, 8.00, 9.30 (z Pierwszą Komunią) 11.30 (z Pierwszą Komunią) 13.30, 18.00, 19.30.
8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 25 A (kl. 1 i 2) za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.
9. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Jestem”. Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach samego Boga. Wyjazd w sobotę 2 czerwca o godz. 3.00 nad ranem z parkingu przy kościele, powrót w niedzielę 3 czerwca przed południem. Koszt wyjazdu 120 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
10. W naszej parafii powstała grupa lektorów “25+”. Jest to propozycja dla mężczyzn, którzy chcą w ramach Służby Liturgicznej przeżywać Liturgię Mszy Świętej posługując przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko tych, którzy kiedyś byli ministrantami, czy lektorami. Kolejne spotkanie w poniedziałek 7 maja, o godz. 20.00 w salce.
11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.