VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 dzieci z klasy III przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji, a także ich rodziców. Prośmy dla nich o mocną wiarę i łaskę wytrwania w miłości do Jezusa.
3. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza i sprzątanie kościoła.
4. Kolejne spotkanie biblijne w ramach Parafialnej Szkoły biblijnej będzie w najbliższy wtorek (8 maja) o godzinie 19.00.
5. W sobotę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo Drogi Światła. W nabożeństwie Drogi Światła jest XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego, w których rozważa się wydarzenia od zmartwychwstania Pana Jezusa do Zesłania Ducha Świętego.
6. W najbliższą niedzielę (13 maja) rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich. O godz. 17.30 będzie odprawiony Różaniec Fatimski, a po Mszy o 18.00 pójdziemy w procesji wokół kościoła oddając cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi i jego Matce.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii.
8. Za tydzień, na zakończenie Mszy św. o 19.30, będziemy mogli wysłuchać najpiękniejszych strof poetyckich Jana Pawła II oraz kilku wierszy o tematyce Maryjnej innych autorów. Poezja ta, recytowana profesjonalnie przez aktorkę Magdalenę Markiewicz, zabrzmi w przestrzeni naszej świątyni jak najpiękniejsza modlitwa.
9. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe są odprawiane w każdą niedzielę maja o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
10. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Jestem”. Wyjazd w sobotę 2 czerwca o godz. 3.00 nad ranem z parkingu przy kościele, powrót w niedzielę 3 czerwca przed południem. Koszt wyjazdu 120 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
11. W naszej parafii powstała grupa lektorów “25+”. Jest to propozycja dla mężczyzn, którzy chcą w ramach Służby Liturgicznej przeżywać Liturgię Mszy Świętej posługując przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko tych, którzy kiedyś byli ministrantami, czy lektorami. Kolejne spotkanie w poniedziałek 7 maja, o godz. 20.00 w salce.
12. Zapraszamy na modlitewne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego (19 maja). Program przedstawia się następująco: 19.00 – nabożeństwo Drogi Światła; od 20.00 do 22.00 – modlitewne czuwanie, które muzycznie oprawia zespół Cantate Rosariae; od 22.00 do 22.30 – przerwa na posiłek; o 22.30 – Akatyst do Ducha Świętego; 23.00 – Msza św. z modlitwa o wylanie łask Ducha Świętego.
13. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Kazimierz Puchała (l. 88). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.