Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w czwartek święto– święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
2. Grupa lektorów „25+” będzie miała kolejne spotkanie w poniedziałek 21 maja o godz. 20.00 w sali domu parafialnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą przeżywać Liturgię Mszy Świętej posługując przy ołtarzu.
3. Spotkanie rodziców młodzieży z klas 3 gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie w czwartek 24 maja o godz. 19.00.
4. Z okazji Dnia Matki, w sobotę (26 maja) o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencjach zbiorowych za żyjące i zmarłe matki. Zachęcamy dzieci, także te dorosłe, aby pamiętały o swojej mamie i zamówiły za nią na ten dzień Mszę św. Zamawiamy Mszę wpisując swoją mamę na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.
5. Spotkanie osób chętnych do pomocy przy organizacji naszej parafialnej grupy w czasie krakowskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę będzie w sobotę 26 maja o godz. 19.30.
6. Oaza Młodzieży naszej parafii zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie w przyszłą niedzielę 27 maja, o godz. 15.00 obok domu parafialnego.
7. W ramach Nowenny przed 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę w niedzielę 27 maja o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 19.00 w auli Jana Pawła II Stowarzyszenie MAYDAY zaprasza na Wieczór Patriotyczny. Będzie wyświetlony film pt.: „Polska zawsze wierna Bogu”.
8. Od przyszłej niedzieli (27 maja) ruszają zapisy na parafialne rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Michalczowej w terminie od 12 do 18 sierpnia. Koszt 320 zł.
9. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Jestem”. Wyjazd w sobotę 2 czerwca o godz. 3.00 nad ranem z parkingu przy kościele, powrót w niedzielę 3 czerwca przed południem. Koszt wyjazdu 120 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
10. Zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej, które odbędzie się 29 maja o godzinie 19.00.
11. W środę 23 maja o godz. 18.00 – w 30. rocznicę swych święceń kapłańskich – ks. proboszcz odprawi Mszę św. dziękczynną za powołanie i wszystkie lata posługi kapłańskiej.
12. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Bochenka 25 B (kl. 1 i 2).
13. Już dziś zapraszamy na V koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tym razem hasłem będą słowa: „Jesteś blisko nas”. Chcemy muzyką i śpiewem wyznać Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Eucharystii, że Go kochamy i uznajemy za Boga i Pana naszego życia. Koncert uwielbienia będzie w Boże Ciało (31 maja) od 19.30 do 21.30. Tego dnia nie będzie Mszy o 19.30.
14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.