Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa; w piątek – wspomnienie św. Justyna męczennika.
 2. W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z jednym wyjątkiem – nie ma Mszy o 19.30. O tej godzinie w kościele rozpocznie się koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Chcemy muzyką i śpiewem wyznać Jezusowi Chrystusowi, że Go kochamy i uznajemy za Boga i Pana naszego życia.
 3. Procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla rozpocznie się zaraz po zakończeniu Mszy św. o 13.00. Niech będzie ona wyrazem naszej miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, obecnego nieustannie pośród nas. Niech będzie świadectwem naszej wiary, pociągającym do Chrystusa także tych parafian, którzy na razie są duchowo oziębli.
 4. Dzisiaj po Mszach świętych wolontariusze z Fundacji Agape przeprowadzą przed kościołem zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 5. Oaza Młodzieży z naszej parafii zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie dziś o godz. 15.00 obok domu parafialnego.
 6. W ramach Nowenny przed 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę, która będzie odprawiona dzisiaj o godz. 18.00. Stowarzyszenie MAYDAY zaprasza na Wieczór Patriotyczny, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II. Będzie wyświetlony film pt.:  „Polska zawsze wierna Bogu”.
 7. Trwają zapisy na parafialne rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Michalczowej, w terminie od 12 do 18 sierpnia. Koszt 320 zł.
 8. Jutro (28 maja) o 19.15 zebranie w sprawie organizacji budowy ołtarzy na Boże Ciało. I ołtarz przygotowują mieszkańcy bloku Podedworze 10, II ołtarz – Podedworze 12, III ołtarz – Podedworze 20 A, IV ołtarz – Bochenka 10. Prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków o przyjście na zebranie.
 9. Zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej, które odbędzie się we wtorek 29 maja o godzinie 19.00.
 10. W piątek (1 czerwca) o godzinie 16.30 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji dzieci. Zachęcamy rodziców, aby zamówili na ten dzień Mszę św. za swoje dziecko, także dorosłe, wpisując je na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.
 11. W pierwszy piątek miesiąca kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. Msza św. dla dzieci o 16.30, natomiast o 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 12. W sobotę (2 czerwca) wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii.
 13. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Bochenka 25 C (kl. 1 i 2).
 14. W ostatnich dniach z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Pszyk i Patryk Malec. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.