10. niedziela zwykła – 10 czerwca 2018

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła; we wtorek – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy; W środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 2. W środę (13 czerwca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
 3. W sobotę (16 czerwca), podczas Mszy św. o godz. 11.00, z rąk biskupa Jana Zająca, ponad 30. młodych ludzi z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby otwarli się na działanie Ducha Świętego, który przez ten sakrament chce ich napełnić swymi darami. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej Eucharystii.
 4. W sobotę, w auli św. Jana Pawła II, kolejny seans filmu religijnego. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
 5. Trwają zapisy na parafialne rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Michalczowej, w terminie od 12 do 18 sierpnia. Koszt 320 zł.
 6. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Białoruska 6.
 7. Msza św. w intencji wszystkich, którzy uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie odprawiona w czwartek 21 czerwca o godzinie 18.00.
 8. Zapraszamy na nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, które będzie z soboty 30 czerwca na niedzielę 1 lipca. Modlitwę poprowadzi nasza parafia. Rozpoczęcie o 21.30 – zaraz po Apelu Jasnogórskim – zakończenie ok. 4.00. Wyjazd autokarami ok.17.45. Zapisy w zakrystii.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lwowa w terminie od 23 do 25 lipca. Koszt wyjazdu 480 zł.
 10. Zachęcamy do wzięcia udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się 17 czerwca. Początek o 10.00 na placu Matejki. Zapraszamy szczególnie młode małżeństwa ze swymi dziećmi. W sytuacji, gdy polska rodzina jest zagrożona atakami niechrześcijańskiej ideologii, wzięcie udziału w tego typu imprezach jest mocnym opowiedzeniem się za wartościami, które mają źródło w Bogu. Niewątpliwie taką wartością jest rodzina, która zbudowana jest na małżeństwie mężczyzny i kobiety.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.