11. niedziela zwykła – 17 czerwca 2017 r.

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 2. Msza św. w intencji wszystkich, którzy uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej i Grupy Modlitewnej będzie odprawiona w czwartek 21 czerwca o godzinie 18.00.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27 będzie odprawiona w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy na nią także rodziców i nauczycieli.
 4. Z okazji Dnia Ojca, w sobotę (23 czerwca) o godzinie 18.00, będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji żyjących i zmarłych ojców. Zachęcamy dzieci, także te dorosłe, aby pamiętały o swoim ojcu i zamówiły za niego na ten dzień Mszę św. Zamawiamy Mszę wpisując swojego ojca na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.
 5. W sobotę, w auli św. Jana Pawła II, kolejny seans filmu religijnego. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
 6. Tylko do przyszłej niedzieli będą trwać zapisy na parafialne rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Michalczowej, w terminie od 12 do 18 sierpnia. Koszt 320 zł.
 7. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Białoruska 8.
 8. Zapraszamy na nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, które będzie z soboty 30 czerwca na niedzielę 1 lipca. Modlitwę poprowadzi nasza parafia. Rozpoczęcie o 21.30 – zaraz po Apelu Jasnogórskim – zakończenie ok. 4.00. Wyjazd autokarami ok.17.45. Zapisy w zakrystii.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lwowa w terminie od 23 do 25 lipca. Koszt wyjazdu 480 zł.
 10. Pragniemy zaprosić do udziału w 38. Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się tradycyjnie w dniach 6-11 sierpnia. Do naszej parafialnej grupy 22′ można zapisać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej w ciągu tygodnia w godzinach jej otwarcia. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 60 zł.
 11. Do końca czerwca trwa glosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Wśród wszystkich propozycji zachęcamy do oddania głosów na te projekty, które bezpośrednio dotyczą naszego osiedla. W ramach projektów dzielnicy XI godne uwagi są dwie propozycje. Pierwsza – oznaczona numerem 5 – to projekt Pikniku Rodzinnego, czyli takiego, jaki odbył się tydzień temu. Druga propozycja – oznaczona numerem 8 – nosi nazwę „Zielona przygoda z Drwinką”. W ramach projektów ogólnomiejskich rekomendujemy projekt o numerze 22 – dotyczący przebudowy przystanku linii 164 na pętli Piaski Nowe, tak aby można było wsiadać na nim bez konieczności przechodzenia przez ruchliwe skrzyżowanie. Warto podkreślić, że realizacja tego projektu nie spowoduje likwidacji dotychczasowego przystanku przy ulicy Nowosądeckiej. Szczegóły dotyczące sposobu i terminów głosowania są umieszczone na ulotkach. Zachęcamy do głosowania przez internet oraz tradycyjnie papierowo. Taka możliwość zagłosowania będzie również w następną niedzielę, 24 czerwca w godz. 8.00 – 13.00 na placu przykościelnym. Aby zagłosować należy mieć przy sobie dowód osobisty. Więcej informacji na ulotkach na stolikach za ostatnimi ławkami.”
 12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli komitetu budowy kościoła w Łazach. Parafianie z tej niewielkiej miejscowości będą nas prosić o wsparcie finansowe przez wykupienie tzw. „cegiełek”, co pomoże im  w szybszym ukończeniu budowy i spłaceniu zaciągniętych długów.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.