21. niedziela zwykła – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

 

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: W poniedziałek – Wspomnienie św. Moniki; we wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. W sobotę Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  3. Tego dnia przypada również pierwsza sobota miesiąca. Od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tego dnia po Mszy o godz. 18.00 odprawimy Różaniec wynagradzający Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
  4. W poniedziałek (3 września) rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. O godzinie 00 będzie odprawiona Msza święta dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27. Zapraszamy na nią także ich rodziców i nauczycieli.
  5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Torunia i Warszawy, organizowaną przez Grupę Modlitewną z naszej parafii. Pielgrzymka odbędzie się od 15 do 16 września. Wyjazd o 5.30 w sobotę (15 września) powrót w niedzielę wieczorem. Koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach trzeba podać numer PESEL.
  6. Już dziś zapraszamy na piknik patriotyczny, który odbędzie się 15 września (od 15.00 do 20.00 na placu przed domem parafialnym). W programie m.in. montaż słowno-muzyczny, który przedstawią uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 27; występ chóru parafialnego „Kanon”, prezentacje grup rekonstrukcyjnych. O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej na placu przed domem parafialnym odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wraz z duetem artystów Andrzejem Boberem i Robertem Budzyniem. Przewidziana jest także 20-minutowa prelekcja dr Jerzego Bukowskiego.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną mieszkańcom bloku Podedworze 12. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 20 A.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.