22. niedziela zwykła – 2 września 2018

 

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałekwspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotęświęto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o 19.30 będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Muzycznie będzie ona oprawiona przez zespół „Cantate Rosariae” i potrwa do godziny 21.00.
  3. Jutro (3 września) rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. O godzinie 8.00 będzie odprawiona Msza święta dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27. Zapraszamy na nią także ich rodziców i nauczycieli.
  4. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci. O 19.30 dla młodzieży.
  5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na 26. Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o 11.00 ks. abp. Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
  6. Jak co roku, nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł.
  7. Już dziś zapraszamy na Piknik Patriotyczny „Myśląc Ojczyzna”, który odbędzie się 15 września (od 15.00 do 20.30 na placu przed domem parafialnym). W programie m.in. montaż słowno-muzyczny, który przedstawią uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 27; występ chóru parafialnego „Kanon”, prezentacje grup rekonstrukcyjnych. O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej na placu przed domem parafialnym odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wraz z duetem artystów Andrzejem Boberem i Robertem Budzyniem. Przewidziana jest także 20-minutowa prelekcja dr Jerzego Bukowskiego. Szczegóły na plakatach.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty mieszkańcom bloku Podedworze 20 A. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.