23. niedziela zwykła – 9 września 2018

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w czwartekwspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w piątekświęto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotęwspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  2. W czwartek (13 września) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. z kazaniem, a po niej będzie Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na 26. Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o 11.00 ks. abp. Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
  4. Jak co roku, nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł.
  5. Zapraszamy na Piknik Patriotyczny „Myśląc Ojczyzna”, który odbędzie się 15 września (od 14.30 do 20.30 na placu przed domem parafialnym). W programie m.in.:

14.30 – montaż słowno-muzyczny pt. „Pisk Białego Orła”, który przedstawią uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 27;

15.30 – Pokaz filmów animowanych dla dzieci – „Historia według dzieci”; Gra wielkoformatowa – „Trójpłatomania”; „Diorama Lwowska” – projekt historyczno-muzyczny;

17.00 – występ chóru parafialnego „Kanon”

O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej na placu przed domem parafialnym odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wraz z duetem artystów Andrzejem Boberem i Robertem Budzyniem. Przewidziana jest także 20-minutowa prelekcja dr Jerzego Bukowskiego. Szczegóły na plakatach.

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty mieszkańcom bloku Łużycka 49. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka
  2. Wszystkich uczestników Krakowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w najbliższą sobotę 15 września w Bolechowicach. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30.
  3. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.30. Pierwsze spotkanie za tydzień – 17 września.
  4. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona kwesta do puszek na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicjum Domowego dla Dzieci „Alma Spei”. Założeniem działania tej fundacji jest zapewnienie choremu dziecku specjalistycznej opieki medycznej w domu oraz stworzenie takich warunków, aby rodzina mogła uczestniczyć w normalnym życiu.
  5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.