24. niedziela zwykła – 16 września 2018

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w czwartekwspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątekświęto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w sobotęwspomnienie błog. Marii Jabłońskiej.
  2. Dziś będzie przeprowadzona kwesta do puszek na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicjum Domowego dla Dzieci „Alma Spei”. Założeniem działania tej fundacji jest zapewnienie choremu dziecku specjalistycznej opieki medycznej w domu oraz stworzenie takich warunków, aby rodzina mogła uczestniczyć w normalnym życiu.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty mieszkańcom bloku Łużycka 47. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 45.
  4. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.30. Pierwsze spotkanie już jutro – 17 września.
  5. Do 30 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas trzecich oraz uczniowie i uczennice z kl. VIII i VII zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  6. Zebranie Rady Parafialnej będzie w niedzielę (30 września) o godzinie 16.30 w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.