25. niedziela zwykła – 23 września 2018

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartekwspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w piątekwspomnienie św. Wacława, męczennika; w sobotęświęto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  2. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.30.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 45 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 43.  
  4. W naszej parafii powstaje już 8 krąg Domowego Kościoła. Jest to wspólnota małżeństw, która poszukuje Boga wspierając się nawzajem. Zapraszamy zatem wszystkie zainteresowane małżeństwa do włączenia się do tej wspólnoty. Spotkanie organizacyjne dla nowego kręgu odbędzie się w przyszłą niedzielę w domu parafialnym zaraz po zakończeniu Mszy św. o 11.30.
  5. Zebranie Rady Parafialnej będzie w następną niedzielę (30 września) o godzinie 16.30 w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy należą do Rady Parafialnej.
  6. Do 30 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas trzecich oraz uczniowie i uczennice z kl. VIII i VII zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  7. Już dziś informujemy, że w dniu odpustu parafialnego, czyli 7 października, Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku: 00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) 18.00 i 19.30. Nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00.
  8. Już dziś zapraszamy na czuwanie modlitewne w wigilię odpustu parafialnego, czyli w sobotę 6 października. O 18.00 będzie odprawiona Msza święta, a zaraz po niej Różaniec (tajemnice radosne). Od 19.30 do 20.00 będzie przerwa z poczęstunkiem. O 20.00 zespół Cantate Rosariae zaśpiewa Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. O 21.00 – Apel Jasnogórski, a zaraz po nim Różaniec (tajemnice światła) i zakończenie czuwania modlitewnego.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.