28 niedziela zwykła – 14 października 2018

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałekwspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorekwspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środęwspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartekświęto św. Łukasza, ewangelisty; w sobotęuroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  2. Dziś w całej Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”, które nawiązuje do tytułu dramatu Karola Wojtyły. W ramach Dnia Papieskiego odbywają się przy kościołach i miejscach publicznych zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która obecnie wypłaca stypendia blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które w maju 2019 roku przystąpią w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na kolejne dialogi, które odbędą się w czwartek, 18 października, o godzinie 20.15 w naszym kościele i będą dotyczyć tematu: „Stulecie niepodległości. Kościół a Państwo. Relacje.” W trakcie spotkania przewidywany jest też czas na spontaniczne pytania skierowane do Arcybiskupa. Oprócz tego można zadawać pytania poprzez skrzynkę znajdującą się na stronie: dialogi.pl

 

  1. W przyszłą niedzielę (21 października) gościć będziemy w naszym kościele ks. Jerzego Zubera, proboszcza parafii w Balicach, która buduje kościół. Decyzją metropolity krakowskiego, nasz dekanat – czyli także nasza parafia – wspomaga wiernych z Balic w dziele wznoszenia świątyni. Dlatego raz do roku składka z wszystkich Mszy niedzielnych jest przeznaczona na ten cel.
  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 51 kl. C i D za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. E i F.

 

  1. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są zaraz po zakończeniu Mszy św. o godzinie 18.00, zaś w niedziele października o 17.30.
  1. W naszej parafii powstaje już kolejny krąg Domowego Kościoła. Jest to wspólnota sakramentalnych małżeństw, która poszukuje Boga wspierając się nawzajem. Zapraszamy zatem wszystkie zainteresowane małżeństwa do włączenia się do tej wspólnoty. Pierwsze spotkanie dla nowego kręgu (VIII i ewentualnie IX) odbędzie się w sobotę 27 października o 16.00.

 

  1. W najbliższą środę (17 października) o godz. 18.00 w Domu Kultury przy ul. Witosa 39 (os. Kurdwanów) odbędzie się spotkanie poświęcone problemom Dzielnicy XI. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany projekt budowy parkingów lokalnych.
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.