29. niedziela zwykła – 21 października 2018

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 2. Dziś gościmy w naszym kościele ks. Jerzego Zubera, proboszcza parafii w Balicach. Decyzją metropolity krakowskiego, nasz dekanat – czyli także nasza parafia – wspomaga wiernych z Balic w dziele wznoszenia świątyni. Dlatego raz do roku składka z wszystkich Mszy niedzielnych jest przeznaczona na ten cel.
 1. Nasza parafia jest zaproszona do wzięcia udziału w obchodach 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolice św. Piotra, które odbędą się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Nasz dekanat – czyli także nasza parafia – jest zaproszona na Mszę św., która będzie odprawiona jutro o 8.00.
 2. Spotkanie GRUPY LEKTORÓW-SENIORÓW będzie w poniedziałek (22 października) o godz. 20.00 w sali domu parafialnego. Jest to propozycja dla mężczyzn, którzy chcą przeżywać Liturgię Mszy Świętej posługując przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko tych, którzy kiedyś byli ministrantami, czy lektorami.
 3. W przyszłą niedzielę (28 października) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II w domu parafialnym, odbędzie się spektakl słowno-muzyczny, upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie znajdą się dzieła wielkich Polaków – wybitnych twórców i wieszczów narodowych. Warstwę muzyczną stanowić bedą przede wszystkim utwory muzyki polskiej. Wystąpią: Monika Rasiewicz i Marek Skrukwa.
 4. We wtorek 6 listopada o godz. 19.00 pierwszy wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
 5. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 51 kl. E i F za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. G i H.
 6. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są zaraz po zakończeniu Mszy św., która zaczyna się o godzinie 18.00, zaś w niedziele października o 17.30.
 7. W naszej parafii powstaje już kolejny krąg Domowego Kościoła. Jest to wspólnota sakramentalnych małżeństw, która poszukuje Boga wspierając się nawzajem. Zapraszamy zatem wszystkie zainteresowane małżeństwa do włączenia się do tej wspólnoty. Pierwsze spotkanie dla nowego kręgu (VIII i ewentualnie IX) odbędzie się w sobotę 27 października o 16.00.
 8. W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Marian Kiełbasa (l. 45), Stefan Czarnecki (l. 91), Maciej Piskorz (l. 67). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.