30. niedziela zwykła

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W czwartek – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w takich godzinach jak w każdą niedzielę. Tego dnia o 17.30 odmówimy Różaniec za zmarłych.
 2. W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze św. o 7.00, 16.30, 18.00, 19.30. Msza wieczorna o 18.00 będzie połączona z procesją wewnątrz kościoła i modlitwami za zmarłych.
 3. 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów w te dni należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, w tym czasie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także wypełnić inne warunki, czyli: mieć stan łaski uświęcającej, z miłości do Boga wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
 4. Jako ludzie wierzący, pamiętajmy, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana za nich Komunia Święta przyjęta podczas Mszy świętej. Kwiaty i znicze na grobie są dowodem miłości i pamięci o bliskich zmarłych, ale bez modlitwy do Boga miłosiernego zmarłym nie przyniosą żadnej pomocy duchowej.
 5. Dziś (28 października) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II w domu parafialnym, odbędzie się spektakl słowno-muzyczny, upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie znajdą się dzieła wielkich Polaków – wybitnych twórców i wieszczów narodowych. Warstwę muzyczną stanowić będą przede wszystkim utwory muzyki polskiej. Wystąpią: Monika Rasiewicz i Marek Skrukwa.
 6. Dziś, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, po każdej Mszy św. siostry Franciszkanki będą przed kościołem sprzedawać kalendarze misyjne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na prowadzenie szkół i ośrodków dla niewidomych w Indiach i Rwandzie.
 7. W Dzień Zaduszny (2 listopada) kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. W sobotę (3 listopada), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Eucharystii. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
 9. We wtorek 6 listopada o godz. 19.00 pierwszy wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 51 kl. G i H za sprzątanie kościoła . W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. A i B.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt.: NAŚLADUJMY ŚWIĘTYCH. Adresowany jest on przede wszystkim do uczniów Szkoły Podstawowej, ale mile widziany jest także każdy, kto przygotuje strój świętego i pokarze się w nim w niedzielę 4 listopada na Mszy św. o godz. 11.30. Po niej w auli św. Jana Pawła II będzie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy strój. Szczegóły na plakatach.
 12. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę z nocnym czuwaniem modlitewnym przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd w sobotę 10 listopada o godz. 12.00, powrót 11 listopada w godzinach porannych. Koszt 40 złotych. Zapisy w zakrystii.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Edward Radosz (l.83). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.