31. niedziela zwykła – 4 listopada 2018

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę – wspomnienie, św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o 19.30 będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Muzycznie będzie ona oprawiona przez zespół „Cantate Rosariae” i potrwa do godziny 21.00.
  3. We wtorek 6 listopada o godz. 19.00 będzie pierwszy wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  4. W następną niedzielę Narodowe Święto Niepodległości. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Stowarzyszenie Mayday oraz Harcerze 13. Szczepu „Swarożyca” zapraszają do auli św. Jana Pawła II na „Wieczór pieśni patriotycznych”.
  5. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. C i D.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę z nocnym czuwaniem modlitewnym przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd w sobotę 10 listopada o godz. 12.00, powrót 11 listopada w godzinach porannych. Koszt 40 złotych. Zapisy w zakrystii.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Tarnawski (l.66) i Witold Szostak (l. 96). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.