32. niedziela zwykła – 11 listopada 2018

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek – wspomnienie, świętych Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników; w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  2. Dziś Narodowe Święto Niepodległości. Po każdej Mszy św. będzie wyświetlany 15 minutowy film związany ze 100. leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Stowarzyszenie Mayday oraz Harcerze 13. Szczepu „Swarożyca” zapraszają do auli św. Jana Pawła II na „Wieczór pieśni patriotycznych”. Niech dziś nie zbraknie modlitwy za naszą Ojczyznę – o pokój i pomyślność.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 kl. C i D za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. E i F.
  4. Od następnej niedzieli w naszej świątyni będziemy mieć na stałe relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki, która 28 kwietnia tego roku, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, została ogłoszona błogosławioną. W niedzielę 18 listopada na Mszy o godzinie 10.00 dokonamy liturgicznego wprowadzenia relikwii błogosławionej. Niech będzie patronką i orędowniczką wszystkich tych, którzy chcą przez swoje codzienne obowiązki życia rodzinnego i zawodowego zbliżać się do Pana Boga.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 18 listopada po Mszy św. o godz. 11.30 w auli św. Jana Pawła II.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.