33. niedziela zwykła – 18 listopada 2018

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; we wtorek – wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana; w środę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w sobotę – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego Towarzyszy. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Od dzisiaj w naszej świątyni będziemy mieć na stałe relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki, która 28 kwietnia tego roku, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, została ogłoszona błogosławioną.
  3. Dziś w Kościele katolickim 2. Światowy Dzień Ubogiego. Przed kościołami w całej Polsce odbywają się dziś kwesty na cele charytatywne. W naszej diecezji, zgodnie z wolą ks. arcybiskupa połowa zebranych pieniędzy będzie przeznaczona na dzieła archidiecezjalne, zaś druga połowa na cele charytatywne w naszej parafii. Przed naszym kościołem będą kwestować wolontariusze z grupy Mayday.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w auli św. Jana Pawła II.
  5. We wtorek (20 listopada) o godz. 19.00 będzie kolejny wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  6. Już dziś zapraszamy na modlitewne rozpoczęcie Adwentu, które będzie w naszym kościele w sobotę 1 grudnia. Rozpocznie go Msza święta o 18.00. Na jej zakończenie będziemy mogli wysłuchać świadectwa Pawła Zaremby, nawróconego żołnierza, który opowiedzieć, jak wielkie cuda Bóg zdziałał w jego życiu, i jak doprowadził go nawrócenia. Po świadectwie będzie Różaniec i adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 kl. E i F za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. G i H.
  8. W ostatnich dniach z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Teresa Węgrzynowicz (l. 83) i Tadeusz Szymański (l. 78).
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.