3. niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

 1. Od dzisiaj na stałe są w naszej świątyni relikwie świętych Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Niech będą oni patronami dla tych, którzy chcą przez swoje codzienne obowiązki życia rodzinnego zbliżać się do Pana Boga. Dziękujemy za wygłoszenie kazanie o. prof. Szczepanowi Praśkiewiczowi, który m.in. jest konsultorem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
 2. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał niedostatku w czasie świąt Bożego Narodzenia.
 3. Kolejny wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 18 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
 4. W sobotę (22 grudnia) będzie parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia. Kapłani będą spowiadać od 8.00 do 10.00 oraz 16.00 do 19.30 (z przerwą od 18.00 do 18.30). Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielą przed Bożym Narodzeniem.
 5. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”. Ofiary za nie przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas, takich jak: Rodzinne Domy Dziecka, Ośrodki dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza oraz dzieci ze scholki na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam też można nabyć opłatki.
 6. Wolontariusze Świetlicy „Przystań Złotego Wieku” rozprowadzają dziś ozdoby Bożonarodzeniowe, wykonane podczas zajęć świetlicowych. Przy tej okazji raz jeszcze zapraszamy osoby w „złotym wieku” do skorzystania ze świetlicy, która jest czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
 7. W święto Świętej Rodziny, które w tym roku wypada w niedzielę 30 grudnia, chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2018r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30. lub 35. rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i tych małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20. rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. lub 15. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. lub 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się na listę, która jest zakrystii. Zapisy trwać będą do 20 grudnia (czwartek) włącznie. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
 8. Do końca Adwentu trwają zapisy na zimowisko dla dzieci, które odbędzie się w terminie od 20 do 25 stycznia w Ustroniu. Więcej informacji u ks. Pawła.
 9. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 63 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 63 kl. C i D.
 10. Program kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności Zofia Kozioł (l. 95). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.