5. niedziela zwykła – 10 lutego 2019

 

  1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego; w czwartek – święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy
  2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Marka Kędziorka – promotora kultu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki – który przywiezie do nas wystawę o błogosławionym kapłanie męczenniku. Będzie ją można oglądać w auli św. Jana Pawła II po niedzielnych Mszach. Zaś tego samego dnia o 19.00 w auli będzie prelekcja o ks. Jerzym, w czasie której zostaną pokazane archiwalne materiały filmowe.
  3. Kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 19 lutego o godzinie 19.00.
  4. Od ojca Roberta z Ukrainy, którego gościliśmy 27 stycznia, otrzymaliśmy list, w którym pisze on m.in: „Serdecznie dziękuję wszystkim wiernym parafii MB Różańcowej za okazaną pomoc finansową przez zbiórkę pieniędzy na studia i formację braci kleryków z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Zebraliśmy kwotę 384 zł, 40 euro, 100 dolarów i 930 zł wpłacone do dziś na konto Prowincji. Dziękujemy za okazaną pomoc i ze swej strony obiecujemy pamięć modlitewną. ”
  5. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 69 kl. A i B za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców bloku Łużycka 69 kl. C i D. Sprzątanie zaczyna się o godzinie 7.30 w sobotę.
  6. Zespół Cantate Rosariae, który oprawia muzycznie Mszę św. w niedziele o 19.30, zaprasza tych, którzy chcieliby śpiewem i grą wielbić Pana Boga. Chętni mogą zgłosić się do ks. Piotra lub przyjść na próbę w piątek o 19.00.
  7. Kolejny raz zachęcamy do wsparcia 1 % podatku rehabilitacji neurologicznej Wojtka.
  8. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Leszek Obrok (l. 67), Roman Róg (l. 66), Maria Śnieżek- Maciejowska (l. 70). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
  9. Wszystkim, należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.