Pielgrzymka do alpejskich sanktuariów Maryjnych – 24 -31 maja 2019

1 dzień –  5.00 – Podstawienie autokaru na parkingu przy kościele MB Różańcowej w Krakowie, ul. Nowosądecka 41. Wyjazd o godz. 05.30. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg – Kościół św. Józefa, Msza Święta, pamiątki po Janie III Sobieskim, taras panoramiczny. Następnie przejazd do Wiednia – objazd Ringiem i zwiedzanie Starego Miasta: Hofburg – zimowa rezydencja Habsburgów, Opera oraz Katedra św. Stefana. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień – śniadanie i wyjazd do Mariazell – Sanktuarium Maryjnego. Msza Święta w sanktuarium. Następnie przejazd do Melk, gdzie znajduje się przepiękny barokowy klasztor benedyktynów założony w XI wieku. Następnie przejazd malowniczą trasą turystyczną w kierunku Bawarii do Marktl Am Inn – miejscowości urodzenia papieża Benedykta XVI, wizyta przed domem, w którym 16. kwietnia 1927 r. urodził się Józef Ratzinger oraz w pobliskim kościele Św. Oswalda, w którym został ochrzczony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Altötting, gdzie czci się słynną Czarną Madonnę. Po Mszy św. zwiedzanie rotundy oraz szopki z ruchomymi figurkami. Następnie przejazd do Konstancji miasta nad jeziorem Bodeńskim. Zwiedzanie: Katedra św. Szczepana, stary i nowy Ratusz, Konzilgebäude – budynek konklawe miejsce wyboru Marcina V na papieża. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 
4 dzień – po śniadaniu przejazd do Zurychu – finansowej stolicy Szwajcarii. Spacer Bahnhofstrasse w kierunku Jeziora Zuryskiego, zwiedzanie Fraumünster – XIII-wiecznego kościoła ozdobionego witrażami Marca Chagalla ze scenami ze Starego Testamentu. Następnie przejazd do Lucerny – miasta festiwali. Spacer po starym mieście, którego uliczki mienią się różnokolorowymi malowidłami i rzeźbami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Einsiedeln – najważniejszego sanktuarium Maryjnego Szwajcarii, związanego z życiem św. Meinarda. Zwiedzanie monumentalnej bazyliki, bogato zdobionej freskami i stiukami największych ówczesnych mistrzów, w której znajduje się zabytkowa Kaplica Łask z cudami słynącą figurką Czarnej Madonny. Msza Święta. Następnie przejazd do Bawarii i zwiedzanie bajkowego zamku  Neuschwanstein

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu wizyta w benedyktyńskim opactwie w Ettal, wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie – zwiedzanie kościoła. Następnie przejazd do Andechs – miejsca urodzin św. Jadwigi, patronki pojednania Kościoła i Europy. Modlitwa w kaplicy św. Jadwigi uważanej za miejsce zgody narodu polskiego i niemieckiego, a następnie zwiedzanie Sanktuarium. Po południu przejazd do Monachium. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy główne zabytki miasta: Marienplatz, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami, gotycka katedra NMP o wysokich, cebulowatych wieżach, a także miejsca związane z J. Ratzingerem (papieżem Benedykta XVI), który przez wiele lat przebywał w tym mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu  przejazd do Ratyzbony – miasta o bogatej historii, w którym biskupstwo powołał św. Bartłomiej. Zwiedzanie Katedry Św. Piotra – najwspanialszej gotyckiej budowli w Bawarii, następnie zwiedzanie starego zabytkowy ratusza oraz wspaniałego Kamiennego Mostu z XII w. Następnie przejazd do miasteczka Hluboka nad Wełtawą – zwiedzanie zamku Schwarzenbergów zwanego czeskim Windsorem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8  dzień – po śniadanie przejazd do malowniczej krainy Morawski Kras, znanej z niemal tysiąca jaskiń i podziemnych tuneli. Zwiedzanie jednej z najatrakcyjniejszych jaskiń – Punkveni, spływ łodzią rzeką Punkvą poprzez malownicze groty. Wyjazd kolejką linową nad “Przepaść Macocha”. Wyjazd w drogę powrotna do Polski. Powrót w godzinach wieczornych. 

Cena ok. 2700 zł + 20 euro zawiera: przejazd komfortowym autokarem: (klimatyzacja, barek, video, WC), opłaty drogowe i parkingowe, 7 noclegów w hotelach, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota przewodnika, opiekę osoby duchownej, turystyczny fundusz gwarancyjny.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz taksy klimatycznej 60 EURO + 10 CHF + 700 KC. 

Uwaga: * kolejność zwiedzania może ulec zmianie