Malbork – Gdańsk – Toruń – Gniezno – Licheń 12 – 16.06.2019

1 dzień – Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą Świętą godz. 07.00 Kościół MB Różańcowej     w Krakowie ul. Nowosądecka 24, wyjazd godz. 07.45. Przejazd do Malborka zwiedzanie min. Średniowiecznego Zamku, Bram Miejskich z XIV wieku. Zakwaterowanie w Zajeździe „ Groblanka”, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – Po śniadaniu wyjazd do Gdańska. Zwiedzanie min. Starówki, Fontanny   Neptuna, Ratusz, Droga Królewska, Żuraw, Bazyliki Archikatedralnej w Oliwie.  Następnie przejazd na Westerplatte, odwiedzenia Pomnika Obrońców Wybrzeża,  Cmentarza poległych obrońców Westerplatte. W godzinach wieczornych powrót do Malborka, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Torunia. Krótkie zwiedzanie miasta oraz Radia Maryja, zakwaterowanie w „Domu Pielgrzyma”, Msza Święta, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – Msza Święta godz. 07.00, śniadanie, wyjazd do Gniezna. Odwiedzenie prymasowskiej Bazyliki Najświętszej Marii Panny znajdująca się na Wzgórzu Lecha,  od 1000 roku główna świątynia metropolii gnieźnieńskiej.  Następnie przejazd do Lednicy, odwiedzenie grobu ks. Jan Góry założyciela Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży „Lednica 2000” przejście przez ”Bramę Rybę”. Przejazd do Lichenia zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – Po śniadaniu wykwaterowanie z pensjonatu, Msza Święta, krótkie zwiedzanie z przewodnikiem historii Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, przejazd  do Grąblina. Odwiedzenie miejsca objawienia się Matki Bożej Mikołajowi Sikatce. Dalsza jazda do Krakowa, zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Cena ok. 700 zł

 

Cena zawiera:

* przejazd komfortowym autobusem

* 4 noclegi – pokoje 2–3 osobowe w Malborku i Toruniu, 3-4-5 osobowe w Licheniu 

* posiłki wg programu

* opieka duszpasterza i pilota

* miejscowego przewodnika po Gdańsku i Licheniu

 

Cena nie zawiera:

* biletów wstępu