Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa. Termin: 05.11 – 12.11.2019

1 dzień: KRAKÓW/BALICE – EJLAT (OVDA) – MASADA – BETLEJEM

Zbiórka na lotnisku w Krakowie/Balicach. Msza Święta godz. 04.30. O godz. 05:30, odprawa biletowo – bagażowa, odlot do Ejlatu o godz. 07:40. Lądowanie w Ejlacie o godz. 12:25. Następnie przejazd do Masady, wjazd kolejką na wzgórze i zwiedzanie twierdzy Zelotów, która była ostatnim bastionem obrony przed Rzymianami. Przyjazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień: BETLEJEM – EIN KAREM

Po śniadaniu przejazd do Betlejem – miejsce narodzenia Pana Jezusa: Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna. Następnie przejazd do Ein Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – miejsce  Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „Dominus Flevit – Pan Zapłakał”, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Góra Syjon: Ściana Płaczu, Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M.Panny, Kościół św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

4 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowejulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego – czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

 

5 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA 

Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do  Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha – kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół„Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb.Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

6 dzień: GÓRA TABOR – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Po śniadaniu nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Następnie zwiedzanie Nazaretu: BazylikaZwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd specjalnymi taksówkami na Górę Tabor i zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w kierunku Hajfy. Góra Karmel. Przejazd przez Cezareę do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE

Po śniadaniu przejazd do Betanii – Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Następnie  przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza, przejazd nad Jordan – odnowienie chrztu. Morze Martwe –największa depresja na świecie – krótka kąpiel dla chętnych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

8 dzień: BETLEJEM – EMAUS – JAFFA – KRAKÓW

Po śniadaniu przejazd do Emaus – miejsca, gdzie Pan Jezus ukazał się po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Następnieprzejazd do Jaffy – starożytnego portu nad Morzem Śródziemnym, gdzie podczas jednej ze swoich wędrówek ewangelizacyjnych zatrzymał się św. Piotr. Nawiedzenie kościoła św. Piotra. Spacer po starówce. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa, wylot powrotny o godz. 20:40. Przylot do Krakowa/Balic. 23:35. Zakończenie pielgrzymki.

 

          Cena ok. 1600 zł + 480 USD

 

Świadczenia:

*przelot samolotem na trasie Kraków/Balice – Ejlat (Ovda), Tel Aviv – Kraków/Balice

*komfortowy autokar w  Izraelu

*zakwaterowanie w hotelach, pok. 2,3 os. z łazienkami 

*wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)

*ubezpieczenie NNW i KL  

*opieka pilota  

*opieka duszpasterza

 

 

Cena nie zawiera

* opłat za wstępy, napiwków, przewodników i realizacji programu – 140 USD

 

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

 

Cena przy grupie minimum 40 osób

 

 

Uwaga: * paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

              Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich!