8. niedziela zwykła – 3 marca 2019

 

  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji Krakowskiej; w środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze święte u nas o godzinie 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30. Dołóżmy starań, aby cały Wielki Post był dla każdego z nas czasem szczególnego zbliżenia się do Pana Boga, pogłębienia modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem.
  3. W środę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Michał Leśniak. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w internecie, w gablotach ogłoszeń oraz na ulotkach, które można zabrać ze stolika z prasą religijną.
  4. W sobotę spowiedź rekolekcyjna. Kapłani będą spowiadać od 8.00 do 10.00, 10.30 do 11.00 oraz od 16.30 do 18.00 i 18.45 do 19.30.
  5. W sobotę o godz. 11.00 – w ramach rekolekcji – będzie dodatkowa Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, które mają chorych, o zadbanie o to, aby mogli oni – jeśli tylko pozwala im na to stan zdrowia i siły – uczestniczyć w tej Mszy świętej.
  6. W Archidiecezji Krakowskiej od dziś zaczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej i trwać będzie do uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 16 czerwca.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 25 B1 i 25 B2 za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców bloku Bochenka 25 C1 i 25 C2. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godzinie 12.30.
  8. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem.