3.niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

  1. W poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia.
  2. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, a 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Jutro, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy o godz. 18.00 będzie można w uroczysty sposób przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli krucjaty modlitewnej, polegającej na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy jednej dziesiątki Różańca w intencji uratowania jednego zagrożonego życia dziecka poczętego. Ci, którzy chcą podjąć się tego dzieła mogą wziąć w zakrystii specjalne deklaracje. Należy je wypełnić i przynieść na Mszę w poniedziałek.
  4. We wtorek 26 marca o godzinie 19.00 kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  5. W piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiona w następujących godzinach: o 17.15 dla dzieci, oraz o godzinie 00 dla wszystkich. W najbliższy piątek, zgodnie z zachętą arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w naszej parafii będziemy uroczyście celebrować tajemnicę Bożego miłosierdzia, która objawia się szczególnie podczas sprawowania sakramentu pokuty. Wydarzenie to będzie mieć hasło „noc Nikodema”, które nawiązujące do opisanego w Ewangelii św. Jana spotkania o wieczornej godzinie z Jezusa z faryzeuszem Nikodemem, który poszukiwał odpowiedzi na pytanie: co robić, aby się zbawić. Program „nocy Nikodema” w naszej parafii jest następujący: O 18.00 będzie Msza św., po niej adoracja Pana Jezusa w ciszy do 20.00. W tym czasie będzie można przystąpić do spowiedzi. O 20.00 Droga Krzyżowa zakończona adoracją krzyża.
  6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 10 kl. I za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców bloku Bochenka 10 kl. II. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godzinie 7.30.
  7. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem.