Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia

 1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła; w piątek – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego; w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.
 3. Próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią świętą odbędzie się w jutro (29 kwietnia) o godz. 18.45.
 4. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, połączone z procesją wokół kościoła, będzie we wtorek (30 kwietnia) po Mszy św. o 18.00. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 5. We wtorek (30 kwietnia) o 19.00 kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
 6. W sobotę (4 maja), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą odwiedzać chorych. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii. Wyjątkowo, z racji pierwszej spowiedzi dla dzieci klas III, kapłani będą odwiedzać chorych od godziny 9.30, a nie jak zwykle bywało od 9.00.
 7. W najbliższą niedzielę (5 maja) na Mszy o 11.30 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o łaskę wytrwania w miłości do Jezusa i mocną wiarę. Spowiedź dzieci, które w najbliższą niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii będzie w sobotę 4 maja od 8.00 do 9.00.
 8. Również w tym roku będziemy w okresie wielkanocnym odprawiać nabożeństwo Drogi Światła, które jest analogiczne do Drogi Krzyżowej. Różnica polega na tym, że w nabożeństwie Drogi Światła jest XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego, w których rozważa się wydarzenia od zmartwychwstania Pana Jezusa do Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. To nabożeństwo pozwala jeszcze głębiej doświadczać prawdy, że Jezus zmartwychwstał, żyje wśród nas, i ma On być kimś żywym w naszym życiu. Najbliższe nabożeństwo Drogi Światła odprawimy sobotę 11 maja o 19.00.
 9. Informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Malborka, Gdańska, Torunia, Gniezna, Lichenia, która odbędzie się w terminie od 12 do 16 czerwca oraz na pielgrzymkę do Lublina i Zamościa, która planowana jest w terminie od 5 do 7 września.
 10. Msza święta w intencji tych, którzy uczestniczyli wczoraj w XVII Parafialnej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach będzie odprawiona 3 maja o 10.00.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności Marianna Krzywda (l. 93), Władysław Kordys (l. 87): Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.