3. niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 roku

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klasy III przystąpiły(ą) do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji, a także ich rodziców. Prośmy dla nich o mocną wiarę i łaskę wytrwania w miłości do Jezusa.
  3. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza i sprzątanie kościoła.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII będzie w czwartek 9 maja o godz. 19.00.
  5. W sobotę o godz. 19.00 nabożeństwo Drogi Światła. W nabożeństwie Drogi Światła jest XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego, w których rozważa się wydarzenia od zmartwychwstania Pana Jezusa do Zesłania Ducha Świętego. To nabożeństwo pozwala jeszcze głębiej doświadczać prawdy, że Jezus zmartwychwstał, żyje wśród nas, i ma On być kimś żywym w naszym życiu
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii. Próby liturgiczne przed tą uroczystością dla dzieci z klas czwartych będą w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Spowiedź w sobotę od godz. 9.00.
  7. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe są odprawiane w każdą niedzielę maja o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  8. Informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Malborka, Gdańska, Torunia, Gniezna, Lichenia, która odbędzie się w terminie od 12 do 16 czerwca oraz na pielgrzymkę do Lublina i Zamościa, która planowana jest w terminie od 5 do 7 września.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.