Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w środę –wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy; w czwartek – święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  2. We wtorek młodzież z III klasy gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania z rąk biskupa Janusza Mastalskiego. Módlmy się za tych młodych ludzi, aby potrafili wykorzystać dary Ducha Świętego, które otrzymają w tym sakramencie
  3. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w każdą niedzielę czerwca o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  4. W czwartek (13 czerwca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski, po którym pójdziemy w procesji wokół kościoła oddając cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi i jego Matce.
  5. W poniedziałek 17 czerwca o 19.15 odbędzie się zebranie w sprawie organizacji budowy ołtarzy na Boże Ciało. I ołtarz przygotowują mieszkańcy bloku Bochenka 14, II ołtarz –  Bochenka 14 A, III ołtarz – Bochenka 16, IV ołtarz – Bochenka 18. Prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków o przyjście na zebranie.
  6. Już dziś informujemy, że w Boże Ciało Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z jednym wyjątkiem – nie ma Mszy o 19.30. O tej godzinie w kościele rozpocznie się koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Chcemy muzyką i śpiewem wyznać Jezusowi Chrystusowi, że Go kochamy i uznajemy za Boga i Pana naszego życia.
  7. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców Bochenka 22. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o 7.30.
  8. Rozpoczynają się zapisy na parafialne wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Rzeszowie od 10 do 17 sierpnia. Więcej informacji u ks. Pawła.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.